Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

7. kapitola

10. prosince 2016 v 9:16 | Jane |  Stvoření noci
Konečně nová kapitolka.Včera už jsem ji nestihla dokončit, tak až dnes. Omlouvat za zpoždění se nebudu, moje prokrastinace v tomto směru je neomluvitelná. Ale když on se člověk začne dívat na něco nového a poté začne číst povídky s tímto tématem a musí přečíst všechny dobré a na psaní už nezbývá čas.
Doufám, že tam nebude moc chyb, přeju i tak příjemné počtení.


Kapitola sedmá

"Musím říct, že Váš současný oděv je mnohem vhodnější, než v čem jsme Vás viděli poprvé," promluvil po Vladově pravé straně profesor menšího vzrůstu. "Filius Kratiknot, profesor Kouzelných formulí," prohlásil profesor a natáhl pravici k pozdravu.

"Vlad Tepeš, těší mě," odvětil Vlad a potřásl nabízenou pravicí. "Můj předešlý oděv byl spíše na show, než na každodenní nošení. Rád vzbuzuji pozdvižení a co je lepšího, než mé klasické vyobrazení podle mudlů a nejen nich."

"Ano, musím říct, že Váš příchod byl spektakulární. Studenti o něm budou mluvit ještě hodně dlouho," odvětil Filius s úsměvem.

"Tak to splnil svůj účel," odpověděl Vlad a také se usmál.

Další konverzaci přerušilo otevření dveří a příchod posledního profesora, Severuse.

Severus letmo přelétl po sborovně a vyhledal poslední volné místo. Vedle Grangerové. S vnitřním povzdechem se vydal jejím směrem.

"Když už jsme tady všichni," začala Minerva a hodila vytýkavý pohled na Severuse, "ráda bych vám všem představila našeho hosta, Vlada Tepeše třetího, neboli Hrabě Drákulu."

Vlad vstal a za potlesku přítomných profesorů se jim uklonil.

"Děkuji vám všem za vřelé přivítání. Jsem rád, že tady mohu být," řekl Vlad na přivítanou a poté se znovu usadil.

"To my jsme rádi, že vás tady máme. Přiznávám, z počátku jsem nebyla ideji hostování upíra ve škole nadšená, ale jakmile jsem vás poznala, změnila jsem názor. Pro studenty to bude jedinečná příležitost naučit se o cizích kulturách. Hrabě Drákula s námi stráví týden, kdy se zúčastní lekcí OPČM pro každý ročník a návštěvu zakončí Halloweenským maškarním bálem následující sobotu. "

Zbytek porady se zabýval už pouze blížícím se Halloweenem a plesem, který se bude konat. Vlad poslouchal jenom na půl, spíše se rozhlížel po přítomných profesorech. O mnohých z nich slyšel ohledně války s Voldemortem a kdyby nevěděl, jak schopní jsou v boji, nedokázal by si to nikdy představit, kdyby je dnes viděl poprvé. Stočil pohledem na Severuse, aby se přesvědčil, jak zvládá všechno to nadšené hašteření svých kolegů, a nebyl zklamaný. Každý jiný člověk by řekl, že je mu všechno plánování, nápady a dotazy lhostejné, že se ho to netýká, ale jenom pár lidí, kteří ho znali, mohli říct, že je tomu úplně jinak. Severus nesnášel Halloween a vše, co se tohoto svátku týkalo. Před osmnácti lety, přesně na tento svátek, ztratil nejdůležitějšího člověka svého života a poté musel každoročně snášet oslavy, nekonečné množství slavících, a nedej bože muchlujících, studentů a hlídkování chodeb, kdy jediné co chtěl, bylo schovat se ve svých komnatách a zapít svůj žal lahví whisky či dvěma. Vlad si z plného srdce přál, aby Severus našel svou spřízněnou duši. Pro všechno utrpení, které ve svém životě zažil, si zasloužil někoho, koho může milovat a hlavně někoho, kdo bude milovat jeho.

Zalétl pohledem k Hermioně a i ona pokukovala po Severusovi. Ve tváři měla výraz, který Vlad nedokázal identifikovat. Byl si jistý, že si toho všiml i Severus, ale neudělal nic, čímž by jí dal na vědomí, že o tom ví. Pozorovala Severuse ještě chvíli, než byla její pozornost stočena zpět k Halloweenskému bálu. Vlad se pohodlněji usadil a nechal se vtáhnout do nadšené debaty.

---------
Hermiona si užívala uvolňující koupel po velmi dlouhém vyčerpávajícím dni, když ji z relaxace vyrušilo zaklepání. Magicky zvýrazněné zaklepání. Zaklela. Nechtěla nic jiného než se další půlhodinu oddávat slastné koupeli. Přivolala si župan, vstala a zabalila se do něj. Nestačila ani opustit koupelnu, když se zaklepání ozvalo znovu a naléhavěji.

"Ano, už jdu!" zavolala.

Utáhla si opasek županu a nepatrně otevřela dveře. Nechtěla se předvést pouze v županu, jestliže se na druhé straně dveří nacházel student. Bylo už dávno po večerce, ale mohlo jít o něco naléhavého. Nebyl to ale student, byl to profesor Snape

"Profesore Snape!" zvolala, když se dostala z prvotního šoku. V důsledku toho pootevřela více dveře a naskytla tak Severusovi pohled na svou lehce oděnou postavu.

Pomalu si ji prohlížel od hlavy až k patě a Hermiona cítila, jak se jí tváře zalévají růměncem. Utáhla si župan více k tělu, když zpozorovala Severuse, jak si ji svým uhrančivým pohledem pomalu prohlíží od hlavy až k patě. Bylo jí to zároveň příjemné i nepříjemné. Příjemné, protože která žena nebyla ráda, když ji muž shledal atraktivní a nepříjemné, protože byla skoro nahá a hlavně zadaná, a takto ji měl vidět pouze Ron.

"Nerad vyrušuji," pronesl Severus, když svým zrakem spočinul na jejím obličeji, "ale přinesl jsem vám lektvar proti bolesti na vyzkoušení."

"Oh," špitla. "Prosím, pojďte dál."

"Ne, děkuji. Nebudu vás zdržovat, očividně nejste schopna přijímat hosty," řekl a současně vytahoval ze svých mnoha kapes lahvičku s neznámým lektvarem.

Opatrně uchopila nabízenou lahvičku lektvaru a začala si ho prohlížet. Měl zvláštní tmavě modrou barvu s tyrkysovým třpytivým nádechem.

"Jedna lahvička vám vydrží na dva dny. Čtvrt lektvaru po jídle, dvanáct hodin mezi jednotlivými dávkami. Doporučil bych vám tedy začít až po snídani. Jedná se o velmi silný lektvar proti bolesti a měl by pomoct s vašimi symptomy." Na chvíli se odmlčel, až si Hermiona myslela, že už skončil, když pokračoval. "Sám jsem ho užíval proti následným šokům od Cruciatu."

"Váš vlastní výtvor?" zeptala se a ještě než viděla jeho nadzvednuté obočí, věděla, že je to blbá věc se ptát. "Zapomeňte, že jsem se ptala," řekla a byla si jistá, že viděla, jak se koutek jeho úst zvedl v náznaku úsměvu.

"Jestli budou problémy pokračovat i po třetí dávce, je dost pravděpodobné, že se nejedná o pozůstatky černé magie, i když tuto možnost vyvrátila už i má diagnostická kouzla. Lektvar je uzpůsoben, že účinkuje proti doznívajícím účinkům, ale jestli vaše problémy vyplývají z kletby, která se postupně rozvíjí, nebo z něčeho naprosto jiného, budeme muset vyzkoušet další možnosti."

"Doufejme, že k tomu nedojde a tento lektvar bude stačit."

"V případě, že nebude, mám rozpracovaných pár experimentálních lektvarů, které by měli pomoct. Nebudu vás už zdržovat, je pozdě a vy očividně potřebujete dokončit svou koupel. Dobrou noc, slečno Grangerová."

Nezmohla se ani na slovo a stála ve vstupu do svých komnat sama. Podívala se na vzdalující se siluetu Snapea, na lektvar ve své ruce a s povzdechem zavřela dveře. Snape byl jak tornádo. Rychle se objevil, zanechal za sebou spoušť a zase stejně rychle zmizel.

Odložila lektvar a odešla do koupelny dokončit svou večerní hygienu. Podívala se do zrcadla a zděsila se, když se uviděla. Její vlasy, vlivem horké páry z koupele, nabily dvojnásobného objemu od normálu a na pár místech stále lpěla barevná koupelová pěna. Vypadala opravdu zvláštně, až se divila, že ji Snape neobdařil nějakým peprnějším komentářem. Sebrala z poličky u vany hůlku a dvěma rychlými švihy se zbavila jak pěny, tak i nechtěného objemu. Tedy aspoň trochu.

Rychle se převlékla do pyžama, vyčistila zuby, rozčesala vlasy (nebo se aspoň snažila) a totálně vyčerpaná se svalila do postele. Byl to vyčerpávající den. Studenti byli až moc rozjaření kvůli Vladovi a jejich schopnost soustředit se na výuku, byla na velmi nízkém bodě. Místo učení strávila více času napomínáním a strháváním bodů.

S úlevným výdechem se otočila na bok a zrakem zavadila o lahvičku na nočním stolku. Snapeův lektvar proti bolesti. Natáhla se pro něj a pomalu si jej prohlížela. Hned na první pohled se jí zdál nádherný v jeho nezvyklé modro-tyrkysové podobě. Když si ho teď prohlížela zblízka, mohla zahlédnout, že při určitém úhlu pohledu se v něm míhali náznaky žluté a zelené. Po vizuální stránce to byl nezvykle fascinující lektvar. A neměla pochyby, že po té praktické také. Opatrně ho vrátila na noční stolek, zavrtala se do peřin a po pár minutách už nevěděla o světě.

---

I přes vyčerpání se probudila velmi brzo a důvodem byla opět bolest. Hlava jí třeštila, tělo měla ztuhlé a sebemenší pohyb vyvolával pichlavou bolest. I přes velké nesnáze se dokázala dostat k jídelnímu stolu a objednat si snídani. Usadila se do křesla a čekala, až se talíř se snídaní objeví na stolku. Nerada obtěžovala skřítky, hlavně kvůli něčemu, co je schopná sama zvládnout, ale dnes nebyla žádná šance, že by se dokázala dostat na snídani do Velké Síně.

Spořádala velkou porci snídaně a přivolala si Snapeův lektvar. Potřebovala si ho rozdělit na stejné části, aby měla pokaždé stejnou dávku. Prohlédla si lahvičku a byla ráda, že je to standardní typ s pevně stanovenou velikostí. Mohla tak odhadnout odpovídající velikost menších lahviček. Vykouzlila si tři stejně velké lahvičky a opatrně přelila obsah z větší lahvičky do menších. Skladovat v nich lektvar na delší dobu, musela by mít vyrobené lahvičky, ale na tuto krátkou dobu jí postačí i vykouzlené. Jakmile rozlila všechen lektvar, odlevitovala dva lektvary na noční stolek a třetí si schovala do hábitu. Zbývající část spolkla jedním lokem a během pár vteřin cítil, jak bolest ustupuje. Otupělost svalů, bolesti hlavy, ztvrdlost kloubů. Vše zmizelo. Úlevně si oddychla a vychutnávala si bezbolestný moment po hodně dlouhé době. Nemohla takhle sedět celý den, proto se po pár minutách zvedla a s vědomím, že měla dostatek času, než začne výuka, rozhodla se zajít do knihovny a najít si pár knih o upírech.

---

Po dalším velmi vyčerpávajícím dni se Hermiona konečně odebrala na večeři do Síně a všimla si, že její obvyklí společnici u stolu chybí. U Snapea se nejednalo o nic zvláštního, u posledního jídla dne chyběl velmi často, ale u Richarda se jednalo o velmi zvláštní úkaz. Ale když si všimla, že chybí i Vlad, nebylo těžké uhodnout, co ho zdrželo nebo kompletně odřízlo od večeře.

Byla v polovině večeře, když si vedle ní, v naprosté tichosti, posadila další osoba.

"Profesorko Grangerová," pozdravil ji Snape.

"Profesore Snape," opětovala jeho pozdrav.

"Smím-li se zeptat, jak se dneska máte? Optal se a začal si nandávat jídlo na talíř.

"V tuto chvíli? Výborně. Po ránu? Nic moc. Probudila jsem se opět v bolestech, ale jakmile jsem se nasnídala a vzala si váš lektvar, všechna bolest ustoupila. Rychleji a účinněji než nejsilnější lektvar proti bolesti, který jsem kdy použila."

"To rád slyším," odpověděl. "Počkáme dva dny a uvidíme, jestli lektvar zabral natrvalo, nebo budeme muset vyzkoušet něco jiného. Jednu variantu budu mít hotovou během zítřka, tak kdyby se vám bolesti vrátili, můžeme okamžitě začít s jinou léčbou."

"Doufejme, že k tomu nedojde."

"Ano, doufejme," souhlasil Snape a veškerou další konverzaci tím ukončil.


Nesnažila se ho vtáhnout do další, věděla, že by to bylo nemožné. Vrátila se ke svému jídlu a užívala si chvíli klidu.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elizabeth Elizabeth | 16. prosince 2016 v 10:07 | Reagovat

Ďakujem za novú kapitolku, veľmi potešila! :-)

2 Nika Nika | 21. ledna 2017 v 18:50 | Reagovat

Och panecku som rada ze som objavila tvoj blog. Tvoje poviedky mam precitane z fanfiction webu a som tvoj velky fanusik...laska nad kotlikem a nenavidi ho vsichni, miluje jen jedna su jedny z mojich najoblubenejsich poviedok vobec... citala som aj stvoreni noci ale bola som smutna ze na webe boli len 4 kapitola a velmi som sa potesila ked som si vsimla odkaz na tento web a nasla tu dalsie kapitoly. Tesim sa na pokracovanie :))

3 ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ | Web | 15. září 2017 v 14:43 | Reagovat

Krasne

4 ninus ninus | 3. listopadu 2017 v 17:05 | Reagovat

ahoj, ahoj, vraciam sa na tvoju stránku aspoň raz za tyzden a pevne verím, že budeš pokračovať v písaní a niečo nové sem pribudne... :-) teda, aspoň dúfam, že sa ozves ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama