Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

5. kapitola

24. února 2016 v 20:14 | Jane |  Stvoření noci
Přináším další kapitolku, původně měla být už v sobotu, ale nějak jsem se zasekala a vkládám ji až teď. Nebudu tedy zdržovat. Přeji příjemné čtení a omluvte chyby.


Kapitola pátá

"Ne, neodcházejte, Hermiono," zastavil ji Vlad v odchodu. "Rád bych se o vás dozvěděl víc a prosím, říkejte mi Vlad."

"Oh, ne, nechci vyrušovat a už tak jsem profesora zdržela dost dlouho. A vy si máte určitě, co říct, vypadalo to, že jsem vás před chvíli od něčeho vyrušila," snažila se odejít. Ještě jednou ji Vlad zastavil.

"Nesmysl. Cokoliv jsme se Severusem probírali, může být odloženo na později. Já bych se raději dozvěděl něco o vás."

Nejistě se podívala na Snapea. Znovu vypadal stejně jako před chvílí, když je vyrušila.

"Ehm," začala nerozhodně, ale to už ji Vlad táhnul za ruku ke křeslům. Usadila se do jednoho a sledovala tichou výměnu názorů mezi Vladem a Snapem. Trvala jen chvíli a očividně Vlad vyhrál. Snape se usadil do druhého křesla a pohybem ruky si nalil svou vlastní skleničku brandy.

"Dáte si taky, Hermiono?" ozval se vedle ní Vlad. Pozorováním Snapea si ani nevšimla, že se vedle ní objevilo další křeslo a v něm se usadil Vlad.

"Ne, děkuji," řekla, když viděla, že ukazuje na láhev brandy. "Poslední dobou se necítím dobře a alkohol tomu nijak nepomáhá."

"Tak tedy čaj?"

"Čaj bych si dala velmi ráda, děkuji. Nechci ale zdržovat, profesor Snape říkal, že má dnes službu na chodbách. Přišla jsem s ním pouze něco zkonzultovat a poté bych hned odešla."

"Vyměnil jsem si službu s Filiusem. Měl jsem neohlášenou návštěvu," odpověděl jí Severus s výmluvným pohledem na Vlada."

"Smím se zeptat, co vás trápí?," otázal se Vlad a podával jí šálek čaje.

"Děkuji," odvětila a vzala si nabízený šálek. "Sama ani nevím, už několik měsíců mě zužují bolesti hlavy, v podstatě celého těla a nemůžu najít na příčinu. Madam Pompfreyová, to je ošetřovatelka zde v Bradavicích," vysvětlila na jeho tázavý pohled," zkoušela všemožné diagnózy a léčby, ale nic nezabírá. Doufala jsem, že by mi mohl pomoct profesor Snape, než se uchýlím ke Svatému Mungovi, ale také neúspěšně."

"Grangerová, říkal jsem, že to jsou prvotní poznatky. Chvíli potrvá, než vám budu moct přednést jakékoli výsledky."

"Promiňte, já vím, jen je těžké zůstat pozitivně naladěná."

"Severus vám určitě pomůže. S lektvary je úplný kouzelník," řekl Vlad a mrknul na Hermionu.

Nevydržela to. Vyprskla smíchy.

"Omlouvám se," řekla rychle, když ji Snape zpražil pohledem.

"Neomlouvejte se pořád, Hermiono. Řekněte mi raději o Vás."

"Co byste rád věděl, hr... Vlade?"

"Cokoli,"

"Cokoli. Hm… Toto je můj první rok v Bradavicích jako profesorka. No, ne přímo jako profesorka, jsem asistentkou profesorů Přeměňování a Starodávných run, i když bych ráda v budoucnu pokračovala učit. Jak už profesor Snape, trochu sarkasticky, říkal, ráda získávám informace. Chci se dozvědět a naučit, co možná nejvíc. Vždy jsem taková byla, už jako malá, ale když jsem se dozvěděla, že jsem čarodějka, pohltilo mě to ještě více. Čarodějnický svět je fascinující, je tady tolik věcí, které bych chtěla prozkoumat a zažít. Zažila jsem toho už mnoho, pro někoho mého věku až přespříliš. Byla jsem částečně proměněna na kočku, taky na kámen, napadena trolem, uvězněná pod vodou,…" než mohla pokračovat, přerušil ji Snapeův hlas.

"Podpálila mi kabát, kradla z mých zásob, zaútočila na mě kouzlem. Mohl bych toho vyjmenovat daleko více. Mám pokračovat?" zeptal se a pozvedl obočí.

Začervenala se. "Vy jste věděl, že jsem to byla já. To s tím kabátem?"

"Samozřejmě, že věděl. Kdo jiný by se odvážil."

"Chtěla jsem pomoc Harrymu, myslela jsem, že ho proklínáte," ohradila se.

"Jistě, Potter. Kdybych se ho chtěl zbavit, udělal bych to diskrétněji, ne všem na očích."

"Hermiono, vy jste divoška," přerušil jejich výměnu názorů Vladův smích.

Znovu se začervenala. "Nebylo to plánované. Tedy aspoň ne všechno," dodala, když si Snape odfrkl.

"Myslím, že toho raději necháme. Ať Severuse zbytečně nedráždíme," řekl Vlad a Severus si znovu odfrkl, ale nic nenamítal. "Máte přítele, Hermiono?"

"Ano, mám," odpověděla, zaskočená změnou tématu.

"Jaká škoda. Ale co jiného se dalo čekat u nádherné ženy, jako jste vy."

"Dě…děkuji," zakoktala se. Nebyla zvyklá na komplimenty.

"Nemáte zač," usmál se Vlad. "Kdybyste byla volná, snažil bych se to změnit. Ve svůj prospěch," řekl a svůdně se na ni usmál.

"Rád bych to viděl," vložil se do debaty Severus. "Hlavně až by se o tom dozvěděla Ilona."

"Ilona?"

"Má milovaná žena, láska mého života."

"Vaše žena! A vy byste mě klidně sváděl, i když jste ženatý!" řekla pohoršeně.

"To měl být kompliment, Hermiono. Nikdy bych Ilonu nepodvedl, je mou druhou polovinou. Nikdy už nebude nikdo jiný, koho bych miloval. Bez ní bych už nemohl dále žít."

"To je romantické. Doufám, že mě můj manžel bude takhle taky milovat."

"Byl by hlupák, kdyby ne. Jste okouzlující. Ale u nás, tedy mě a mého druhu, je to trochu jiné. Když máme to štěstí a najdeme naší zpřísněnou duši, to je ono. Nikdo jiný, jen tato osoba, do konce života. Jsem rád, že jsem měl to štěstí a našel svou zpřísněnou duši. Bez Ilony by můj život neměl smysl a už dávno bych tady nebyl."

"Co tím myslíte?"

"Nikdo není nesmrtelný, Hermiono. Jen díky zvláštním okolnostem mohou svůj život prodloužit. Kouzelníci se díky vlastní magii dožívají přes sto let naprosto běžně, kdeže u mudlů je to jenom výjimečně. Ani Voldemort by nežil věčně, ačkoli o to dost usiloval, i on by za několik desetiletí či století zemřel. Ani u upírů to není jinak. Ti, kteří byli proměněni kousnutím, mají svůj život prodloužený od toho kouzelnického o několik desetiletí, ale i oni zemřou věkem. Ti, kteří se rodí, stejně jako proměnění, se dožívají kolem dvě stě až tři sta let. Ale ti, kteří našli svého druha, mohou žít až tisíc let. Já sám už budu mít skoro šest set let. V celé historii byly zaznamenány pouze čtyři případy, kdy upír našel svého druha a já jsem zatím nejdéle žijící."

"To je fascinující," řekla Hermiona nadšeně. "Jak to, že je pouze tak málo známých případů? Je to až tak vzácné? Musí být i váš druh upírem, nebo to může být čaroděj nebo i mudla? Jestli nemusí, proměníte je v upíry? Mohou potom také žít až tisíc let?"

"Hermiono, zpomalte, zpomalte," přerušil její triádu Vlad. "Odpovím Vám na všechny otázky, ale pěkně jednu popořadě."

Strávila v Snapeových komnatách, v přítomnosti Vlada a Snape, další hodinu a půl, kdy se o Vladovi a upírech dozvěděla velmi mnoho. Většina rozhovoru probíhala mezi ní a Vladem, kdy Snape zůstával v tichosti a upíjel ze své skleničky brandy.

Dozvěděla se, že životním druhem upíra se může stát jak upír, čaroděj tak i mudla. Ne, nemusí se druh stát upírem, ale když zemře, bude i ten druhý brzo následovat. Není možný žádný způsob, jak najít svého druha. Dokud ho poprvé neuvidí po svých jednadvacátých narozeninách, nepomůže tomu žádné kouzlo ani lektvar.

Hermiona Vladovi na oplátku vyprávěla o jejím životě, jejích kamarádech, cílech. Byl to velmi příjemný večer. I když odpověď na nejdůležitější otázku nedostala. Jak se znal se Snapeem. Měla nutkání zeptat se celý večer, ale nechtěla Snapea ještě víc rozčilovat. Už tak prokazoval neskutečnou trpělivost, že jí tady dovolil být tak dlouho.

Odcházela s příjemnou náladou a dočkala se i rozloučení "Dobrou noc" od Snapea, i když to bylo díky šťouchnutí od Vlada.

-----

Jen co se za ní zavřely dveře, Severus se obořil na Vlada.

"Co to mělo znamenat!"

"Co tím myslíš, Severusi. Chtěl jsem poznat tvou kolegyni. Je to velmi příjemná mladá dáma. Je inteligentní a krásná, to musíš uznat i ty."

"O to tady nejde. Lezla mi na nervy, už když byla mou studentkou a to se zatím nezměnilo. Nemám zájem ji hostit v mých soukromých komnatách. Klábosit při šálku čaje."

"Vždyť jsi pil brandy," řekl nevinně Vlad.

"Vlade!"

"Je něčím zajímavá, Severusi. Ne jen tím, co dokázala, když byla tvou studentkou, ale něčím jiným. Nedokážu to popsat."

Byli ticho. Nehnutě se na sebe několik minut dívali, než Vlad promluvil.

"Máš představu, co jí je?"

"Ne," řekl Severus a šel se posadit do křesla. Nalil si další sklenku a pozoroval Vlada, jak udělal totéž. "I když," odmlčel se na chvíli, "něco mi to připomíná, ale to není možné."

"O co jde, Severusi?" otázal se Vlad a naklonil se v křesle blíž k Severusovi.

"Její symptomy. Připomínají něco, co jsem sám zažil. Před mými jednadvacátými narozeninami," řekl potichu a dlouze se na Vlada zadíval.

"Myslíš, že by mohla být?" podivil se Vlad.

"Ne," řekl po chvíli Severus. "Je mudlorozená a navíc, na začátku září oslavila teprve dvacáté narozeniny."

"Může být adoptovaná," odporoval Vlad.

"I kdyby byla, pořád jí je pouze dvacet."

"Máš pravdu, to jediné se nedá ošálit."

Seděli naproti sobě v křeslech a v tichosti popíjeli ze sklenic brandy. Severus si vychutnával pálivou chuť alkoholu, ale neustále přemýšlel nad Grangerovou. Její příznaky byly nanejvýš zvláštní a to, že nic neobjevil ani při diagnóze, bylo ještě zvláštnější. Nedokázal si vybavit, že by cokoli mohlo mít takové příznaky, ani více kleteb najednou. Určení příčiny jejich příznaků vypadalo jako těžký oříšek na rozlousknutí, ale Severus se tak lehce nevzdával.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alca alca | 25. února 2016 v 7:57 | Reagovat

Super kapitolka. Ten rozhovor o spřízněných duších u upírů byl moc zajímavý. Škoda,že jsme se nedozvěděli,jak se ti dva znají.Ale co ten konec, co se stalo Severusovi po 21 narozeninách? A co to má společného s Hermionou a jejím věkem? Ty teda umíš napínat.Moc děkuju za kapitolku a těším se na další část :-)  :-)

2 darkmaus darkmaus | Web | 9. dubna 2016 v 13:03 | Reagovat

Ahoj!

jsem hrozně ráda, že ještě pořád píšeš! :) Dlouho jsem tu nebyla, ale hodlám to napravit! :)

3 Michelle Michelle | 9. dubna 2016 v 15:04 | Reagovat

Ahoj Jane, po dlouhé době jsem se k tobě podívala a našla tuhle povídku. Kombinace magie a upiru? To je originální!! Jsem zvědavá, co se z té Miine nemocí vyklube :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama