Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

Čtrnáctá kapitolka

29. října 2009 v 12:10 | Jane |  Láska nad kotlíkem
14. kapitola

Kraťoulinká kapitolka. Není čas, takže nevím, kdy další část přidám, či spíš napíšu."Slečno Grangerová. Nevěřil bych, že něco takového v životě řeknu," odmlčel se, nechal svá slova vyznít, aby jí dal najevo, že co v příštích minutách řekne, myslí naprosto vážně, "ale ocenil bych Vaši spolupráci."

"COŽE?" Nemohla slyšet správně. Nemohl jí nabídnout spolupráci. Nebylo to možné. A co když ano? Celý dnešní den byl zvláštní. "Co jste to říkal?"

Zaskřípal zuby, když to musel vyslovit znova. Proklínal se, že s tím vůbec přišel. "Požádal jsem Vás o spolupráci."

"Ale proč?" stále to nemohla pochopit. Kdyby ji žádal o spolupráci někdo jiný, nedělalo by jí problém tomu uvěřit, ale vždyť tohle byl Snape!

"Jsem přesvědčen, že je těžké tomu uvěřit, ale byl jsem obeznámen, že jste vypracovávala práci na téma magické schopnosti Agalychnis callidryas a jejich využití v lektvarech. Ředitel mi oznámil, že jste v tomhle ohledu docela odborník a i samotný fakt, že jste dokázala těchto znalostí využít a úspěšně prodloužit účinky mnoholičného lektvaru, došel jsem k závěru, že byste mohla být," odmlčel se, jak hledal správné slovo, "užitečná."

"Užitečná?"

"Ano, užitečná. Určitě mi dáte za pravdu, že vytvoření tohoto lektvaru by znamenalo velký zlom v léčbě lykantropie. Mnoho kouzelníků by už nemuselo každý úplněk podstupovat bolestivou proměnu v krvelačnou bestii a ohrožovat ostatní a navíc, mohla byste si touto spolupráci vydobýt reputaci u ostatních Mistrů lektvarů, teda samozřejmě pokud se podaří lektvar vytvořit."

"Máte pravdu, ale pořád nechápu, proč chcete, abych s Vámi spolupracovala. Jistě by jste na správné řešení přišel sám."

"Grangerová, možná si myslíte, že mi na nikom nezáleží, ale jestli je šance, že s Vaší pomocí lektvar vytvoříme dřív, tak pomůžeme dřív infikovaným a zbavíme je dřív i bolesti."

Hermiona si v hlavě přehrávala vše, co teď slyšela a vše, co věděla o Severusi Snapeovi a nikdy v životě by ji nenapadlo, že by kvůli možnosti ukončit trápení a vrátit vlkodlakům zpátky jejich lidskou část dřív, byl ochoten spolupracovat s člověkem, kterého nesnáší a samotná jeho blízkost ho rozčiluje. Jenže co věděla o skutečném Severusi Snapeovy? Absolutně nic. Schovával jakékoli emoce za svou ledovou maskou a nikomu nedovolil její hradby zbortit, nebo za ně jakkoli nakouknout. A on sám jí teď nabízí možnost, pokusit se za tyto hradby dostat.

Možná tahle spolupráce mohla přinést i něco jiného než jenom reputaci u ostatních Mistrů lektvarů.

Rozhodla se. Přijme jeho návrh na spolupráci, i když toho možná bude litovat.

"Přijímám."

Severus nic neřekl, jenom se otočil a vypochodoval z místnosti ven. Hermiona zůstala zaraženě stát a nevěděla, co si má o tom myslet. Sám jí to nabídl a když to příjme, nic neřekne a odejde.

Už se chystala jít za ním, když se vrátil zpátky a v ruce držel pár svitků pergamenů. Došel až k ní a svitky jí podal.

"Přečtěte si to a zítra ráno v devět hodin přijďte, nyní mě omluvte," řekl a sledoval jak stále zmatená Hermiona opouští jeho laboratoř a následně i komnaty.

Hermiona svírala svitky a zamířila do svých komnat. Musela si je přečíst, připravit se na nadcházející spolupráci se Snapeem.

 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 katie11 katie11 | 29. října 2009 v 14:05 | Reagovat

super kapitola

2 ell ell | 29. října 2009 v 14:10 | Reagovat

Skvělá kappitolka, ale trochu krátká:( Už se těším na tu jejich spolupráci :-D ...schválně jestli jim dřív bouchne kotlík a nebo vybuchne Snape vzteky.:D

3 Fido Fido | E-mail | 29. října 2009 v 19:19 | Reagovat

spolupráce ... no to bude zase mazec  :-D

4 Jane Jane | Web | 30. října 2009 v 18:23 | Reagovat

No krátká je, ale nedá se nic dělat, není čas psát, a když se najde, zase není chuť a násilím to nejde

5 sessllik sessllik | Web | 31. října 2009 v 13:52 | Reagovat

pěkná kapitolka :-D Snad sa nám při té vzájemné spolupráci nepobiju :D

6 zuzka zuzka | 1. listopadu 2009 v 13:36 | Reagovat

tak taky koho by takové chování nevyvedlo z míry...  :-D no a on to chuděra musel říct dvakrát :D tohle bude ještě hodně zajímavé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama