Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

Úkryt - 2. kapitola

14. září 2009 v 22:06 | Jane |  Nenávidí ho všichni, miluje jen jedna
2. kapitola - Úkryt

Takže desátá hodina nastala a pět komentíků k poslední kapitolce NŽ,NSV? splněno, takže přináším Vám slibované překvapení. Druhá kapitolka zatím bezejmenné nové povídky. Užijte si jiSeverus se s Hermionou přemístil pomocí letaxe do své laboratoře v Bradavicích. Potřeboval lektvary, aby se z toho všeho dostala v pořádku.

Vystoupil z krbu a opatrně ji uložil na postel, kterou přeměnil ze dřevěné stoličky. Z kabátu vytáhl protijed na Doušek živé smrti, opatrně ho vlil Hermioně do úst a šel hledat ostatní lektvary, které bude nutně potřebovat.

Když vše našel, vrátil se k Hermioně. Zkontroloval její tep, byl tam, o trochu silnější než u Malfoyů, to bylo dobré, byla naděje, že bude v pořádku. Dostala další dokrvovací lektvar, lektvar proti účinkům Cruciatu, bezesný lektvar a lektvar proti bolestem. Jediné, co mu teď zbývalo, bylo čekat. Čekat, až se probere.

Ještě jednou ji zkontroloval a šel hledat úkryt, ve kterém by ji mohl schovat. Někde, kde by ji nikdo nenašel. Odešel do ředitelny, promluvit si s Albusem.

"Severusi chlapče. Copak po tobě Lucius chtěl," ozval se Albus ze svého obrazu, jakmile Severus vyšel z letaxových plamenů.

"Chtěl po mě, abych určil pravost Nebelvírova meče." Albusovým obličejem proběhl šok, když si uvědomil, že jediný důvod, proč to Lucius po Severusovy mohl chtít, je, že chytli Harryho, nebo Hermionu s Ronem.

"Severusi," hlas měl provrtán strachem a obavami, že by jejich šance na porážku Voldemorta byla ztracena, "tím chceš říct, že Malfoy chytil Harryho, nebo někoho jiného, kdo měl v držení Nebelvírův meč?"

"Naprosto správně," odvětil Severus, hlasem naprosto zbaveným jakýchkoliv emocí.

"Severusi! Řekni mi všechno. Je Harry mrtvý, nebo někdo jiný?"

"Slečna Grangerová," řekl chladně, a čekal na Albusovu reakci. Nevěřícnost se mihla jeho obličejem, když to slyšel. Byla Harryho klíčem k nalezení viteálů a pochopení důležitosti Bezové hůlky. Bez ní měl menší šanci Voldemorta porazit. Už chtěl něco říct, když ho Severus přerušil, "je mrtvá. Teda aspoň pro Smrtijedy a Pottera. Podle všeho, mu to Malfoy sdělil."

"Severusi, jak to myslíš?"

"Podařilo se mi slečnu Grangerovou dostat ze spár Bellatrixininy šílenosti. Mučila ji Cruciatem. Nevím, jak dlouho předtím, než jsem přišel, ale při posledním použití upadla do bezvědomí. Přesvědčil jsem Bellatrix, že je mrtvá a dostal jsem za úkol, zbavit se jejího těla. Právě spí v mé laboratoři. Přišel jsem ti říct, že potřebuji najít, nějaké bezpečné místo, kam ji schovat. Můžeš o tom popřemýšlet, když budu na "návštěvě" u Temného pána. Právě mě volá." S těmi slovy se otočil a vstoupil znovu do plamenů. Už neslyšel, jak mu Albus říká, ať je opatrný.

{{{

Vrátil se za necelou půlhodinu. Zkrvavený a v potrhaném hábitu. Potter unikl a Voldemort nebyl nadšen. Severus mohl být rád, že dopadl jenom takhle. Bellatrix skončila v kaluži krve, sotva živá. A nebylo potřeba se zmínit, jak dopadl jeden z Luciusových pokojů na panství.

Zkontroloval Hermionu, jestli stále spí a vypil pár lektvarů, které mu pomohou od bolesti. Použil čistící kouzlo, převlékl se do nového hábitu a šel za Brumbálem. Jak vstoupil do ředitelny, všiml si zkoumavého pohledu, kterým ho Albus obdařil, ale nevšímal si ho. Zamířil k jedné z polic, vytáhl Ohnivou whisky, nalil si pořádného panáka a naráz skleničku vyprázdnil. Unaveně se svezl do křesla a nalil si další rundu. Po několika minutách ticha promluvil.

"Potter utekl. A společně s ním i pár dalších vězňů, kteří byli na Malfoyově panství."

"Skvělá zpráva," zvolal radostně Albus, "stále je šance."

"Nevím jak vy, ale podle mě, v blízké budoucnosti Potter Temného pána neporazí. Co jsem slyšel, dost ho to vzalo, když mu Lucius řekl, že je slečna Grangerová mrtvá. A bude se muset vypořádat ještě s Weasleyem, kterého z panství odvlékl téměř násilím."

"Podceňuješ je Severusi. Netvrdím, že byla obrovská rána, slyšet, že Hermiona zemřela a oni ji nedokázali pomoct, ale Harry se utvrdí v zabití Voldemorta dřív, než dokáže zabít někoho dalšího, koho má Harry rád."

"Dost už o Potterovi, za poslední půlhodinu jsem o něm slyšel už dost. Přišel jsi na místo, kde schováme slečnu Grangerovou?"

Na Albusově tváři se objevil úsměv a Severus věděl, že se mu to nebude líbit.

"To víš, že ano Severusi. Nejprve jsem přemýšlel, že bychom mohli Hermionu přenést do mého domu. Je bezpečný, nikdo by se k ní nemohl dostat, a ani Hermiona by se odtamtud nemohla vytratit. Ale poté jsem přišel na lepší řešení. Hermiona zůstane zde v Bradavicích, v pokoji vedle ředitelny. Neboj se Severusi, nikdo o té místnosti neví, sám jsem ji objevil před pár lety. Stále mě hrad překvapuje. Je schovaná za jediným sloupem v této místnosti. Přišlo mi divné, že tady je, ale jak jsem říkal, tenhle hrad mě nikdy nepřestane překvapovat. Stačí poklepat na zadní stranu sloupu a vyslovit Aegis."

Severus vstal z křesla a vydal se ke sloupu. Přistoupil k zadní straně, hůlkou poklepal po sloupu a zašeptal "Aegis". Stěna za jeho zády se začala měnit, dokud se neobjevily masivní ebenové dveře. Vzal za kliku a otevřel. Naskytl se mu pohled na komnaty skoro stejně velké jako ředitelna. Vstoupil do první komnaty, která byla z větší části tvořená knihovnou. Z větší části, spíše celá místnost byla jedna velká knihovna. Police se rozprostíraly podél všech stěn, jediné místo, které zůstalo prázdné bylo místo pro krb a dvoje dveře vedoucí do koupelny a ložnice. Severus si zběžně prohlédl i ostatní místnosti a vrátil se zpátky za Albusem.

"Albusi. Ty komnaty jsou ucházející. Jak to, že jsi je objevil?"

Albus se ve svém obrazu zasmál, "náhoda Severusi, prostě se náhodou objevily a já už si nepamatuji, jak se mi to podařilo."

"Starý blázne." Albus se tomu jenom usmál.

"Přinesu Grangerovou."

Přenesl se do své laboratoře a našel klidně oddechující Hermionu zamotanou do přikrývky. Opatrně si ji vložil do náruče. Jakmile Hermiona pocítila dotyk na své kůži, instinktivně se přitiskla k Severusovi. Ztuhnul. Přemýšlel, jestli se mohla vzbudit. Ne, kdyby se vzbudila, určitě by se k němu netiskla, snažila by se ho zabít. Přestal nad tím uvažovat a přenesl oba krbem do ředitelny.

Přešel do nových komnat a uložil ji opět do postele. Nalil do ní další lektvar na bezesný spánek a sám si šel dopřát pořádnou koupel, aby ulevil svým rozbolavěným svalům.

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Miss.Hide Miss.Hide | 25. září 2009 v 19:41 | Reagovat

Vážně to vypadá hodně slibně. Moc se mi to líbí. Doufam, že bude brzo pokračování, protože se těšim, až se Hermiona vzbudí. :)))

2 doxii doxii | Web | 26. září 2009 v 0:47 | Reagovat

souhlasím, až se Hermi vzbudí, to je oč tu běží :-D
Jo jo, Belatrix si to zase jednou pořádně slízla, ještě že Sev nabylna jejím místě.
Ty komnaty v řiditelně se budou Hermioně asi hodně zamlouvat...kdy´ž je tam taková knihovna...ikdyž bude to asi dost male životní prostor na to, bejt tam v jednou kuse zavřená.
Chudákron, i Harry samozřejmě, správa o hermionině smrti jim při hledání viteálů asi moc nepomůže.
mmch pěknej název, už podle něj si od toho slibuju zajímavej příběh. :-D

3 elulinek elulinek | 26. září 2009 v 18:59 | Reagovat

vypadá to užasně.hlavně albus zase pletichaří a kecá, kde může  :-D už se těším na pokračování. název se ti moc povedl.  :-)

4 Donna Donna | 26. září 2009 v 21:55 | Reagovat

teda.... pekná poviedka, len by mohli rýchlejšie pribúdať kapitolky  :-)  ;-) ale vyzerá tu zaujímavo, takže si veľmi rada aj počkám  :-) Názov znie fajn, tak už len písať a písať  :-D  :-D  :-D nech máme čo komentovať :D

5 zuzka zuzka | 28. září 2009 v 18:06 | Reagovat

jsem zvědavá na tu scénu až se probere, já bych asi chytla pořádný záchvat nebo rovnou infarkt :-D bradavice jsou prostě super a hned vedle ředitelny... ;-)

6 Lili Lili | 28. září 2009 v 19:16 | Reagovat

jsem strašně moc zvědavá,jak to bude dál :-)  :-D

7 Jane Jane | Web | 28. září 2009 v 19:51 | Reagovat

Však se brzo pokráčka dočkáte. 1. 10 je tady jako na koni ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama