Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

Smrt? 1. kapitola

9. září 2009 v 21:54 | Jane |  Nenávidí ho všichni, miluje jen jedna
1. kapitola - Smrt?

Tak přináším první kapitolku nové povídky. První část, kdy Bellatrix mučí Hermionu, Vám bude možná připadat povědomá, vypůjčila jsem si ji ze sedmého dílu, z kapitoly, kdy je Potter a spol. zajat a dopraven na Malfoyovo panství. Jak jsem psala v úvodu, povídka bude přibývat méně často, ale jakmile ukončím některou povídku, bude přibývat častěji. Tak snad se Vám bude líbit, a ten měsíc si na tu kapitolku počkáte. Ještě bych měla takový dotázek na Vás. Nějak si nemůžu vzpomenout, ve kterém měsíci vlastně Trio skončilo u Malfoyů, tak kdyby někdo z Vás věděl, napište mi to do komentíků. Dík
"Zeptám se tě ještě jednou! Kde jste získali ten meč? Kde?"

"Našli jsme ho… našli jsme ho… PROSÍM!" Hermiona zakřičela.

"Lžeš, špinavá mudlovská šmejdko, já to vím! Byla jsi v mém trezoru u Gringottů! Řekni mi pravdu, řekni mi pravdu!"

Další hrozivý výkřik.

"Co jste si ještě vzali? Co ještě máte? Řekni mi pravdu nebo, přísahám, že tě probodnu tímhle nožem!"

Hermiona opět zakřičela, ten zvuk prakticky působil fyzickou bolest.

"Co dalšího jste vzali, co dalšího? ODPOVĚZ! CRUCIO!" Bellatrix byla rozzuřená do nepříčetnosti.

Hermioniny výkřiky se rozléhaly celým Malfoyovic sídlem a trhali přítomným uši.

"Jak jste se dostali do mého sejfu?" křičela Bellatrix.

"Nikdy jsme ve vašem sejfu nebyli… Tohle není skutečný meč! Je to kopie, jenom kopie!" vzlykla Hermiona.

"Kopie?" zaječela Bellatrix. "Oh, jak úžasný příběh!"

"Můžeme to jednoduše zjistit!" slyšeli hlas Luciuse. "Můžeme sem zavolat Severuse. Ten už ti řekne jestli je pravý nebo ne!"

Bellatrix chvíli vypadala, že nad tím přemýšlí. Neměla Severuse ráda. Potom, co zabil Brumbála se stal Pánovým oblíbencem, a tím byla vždy ona, nemohla se s tím vypořádat. "Dobře, zavolej ho."

Lucius přešel ke krbu a za chvíli zmizel ve víru zelených plamenů. Mezitím než se Lucius vynořil zpět i se Severusem v patách, Bellatrix si vychutnávala bolest a křik Hermiony, skučící pod dalším Cruciatem.

Jakmile vystoupil z krbu, Severus se rozhlédl po síni. Lucius mu nesdělil, proč ho potřebují, ale že musí přijít a podrobnosti se dozví až na místě. To co viděl, mu vehnalo hrůzu do očí, ale rychle vzpamatoval. Grangerová ležela na zemi v kaluži vlastní krve, a třásla se po účincích kletby Cruciatus. Hned to poznal, sám takhle mockrát vypadal, když pocítil Voldemortův hněv. Ale to nebylo to, co ho nejvíc vystrašilo, protože, když tady mají Grangerovou, jistě mají i Pottera. Jestli se nechá teď zabít, nejspíš to udělá sám, takhle zpackat všechno, na čem s Albusem pracovali.

Bellatrix se neobtěžovala žádnými pozdravy, a hned vypálila na Severuse, jestli je to Nebelvírův meč. "Takže?" řekla Severusovi. "Je to ten pravý meč?"

Severus přišel blíž a pozorně si meč prohlížel. Věděl, že je pravý, jak by taky nebyl když ho měl Potter a toho teď drží ve sklepeních. "Ne," odpověděl Severus. "Je falešný."

"Jsi si jistý?" zalapala po dechu Bellatrix. "Úplně jistý?"

"Ano," řekl Severus. Po tváři se jí rozlila úleva, veškeré napětí vyprchalo.

"Dobře a teď," řekla hlasem, z něhož čišel triumf, "zavoláme Temného pána!" Dotkla se svého znamení na levé ruce a přivolala Temného pána.

"Myslím," opět se ozval Bellatrixin hlas, "že teď se můžeme zbavit té mudlovské šmejdky. Crucio."

Hermiona se začala svíjet pod přívalem bolesti, která opět zalila její tělo. Křičela, škrábala prsty do podlahy. Po nekonečných minutách Bellatrixiny krutosti, její tělo ochablo a křik ustal.

"No, to toho moc nevydržela!" Bellatrix se posměšně zasmála svým šíleným smíchem, "Severusi, byl bys tak laskav a šel zkontrolovat jestli je vážně mrtvá?!" sladkým hláskem nabádala Severuse.

Severus dost neochotně přišel k tělu Grangerové a poklekl vedle. Tímto pohybem zakryl celou Hermioninu postavu a zabránil tak ostatním ve výhledu na vše, co by se mohlo dál dít. Opatrně se dotkl jejího krku a snažil se nahmatat tep. Přál si, aby žila, měl by možnost ji zachránit. Byl tam, slabý, ale byl. Nenápadně vytáhl ze svého hábitu dvě lahvičky lektvarů. První ji nalil do krku dokrvovací lektvar a druhý Doušek živé smrti, aby se jeho plán mohl zdařit.

Poté rychle vstal a nenuceným hlasem plným nezaujetí řekl: "Je mrtvá."

"Škoda. Mohly jsme si spolu užít ještě trochu zábavy. A Šedohřbet se na ní tak těšil. Tak myslím, že bychom si mohli přinést někoho nového na hraní. Byli přece tři. Potter je zamluven Temnému pánovi, ale o tom třetím nepadla ani zmínka. Luciusi, přiveď toho třetího. Zabavíme se, než se Pán objeví." Lucius poslušně odešel z místnosti, aby mohl přivést Rona. Mezitím Severus přemýšlel nad plánem, jak odtud Grangerovou dostat.

"Bylo by dobré, kdybyste se zbavili těla té mudlovské šmejdky," navrhl nenuceně.

"A proč Severusi? Tak bude aspoň truchlit nad její ztrátou," opáčila Bellatrix sladkým hláskem.

"Jistě, to bude. Ale lepší bude, když zmizí z místnosti její tělo i Šedohřbet. Říkala jsi přece, že se na ní těšil. A co myslíš? Jak radostné bude pozorovat jejího přítele, jak se užírá myšlenkami co s ní může Šedohřbet dělat," navrhl a mírný úšklebek se mu zvlnil na ústech, "a jestli si chce Šedohřbet užít i jeho mučení, může kdykoliv přijít a vylíčit mu, co všechno s ní dělal."

Šílený smích se dral z Bellatrixina hrdla, jak se radovala nad Severusovým krutým plánem.

"Tedy Severusi, to jsem netušila, že ty jsi až takový krutý. Vždycky jsi byl přes ty svoje jedy, nikdy si umění mučení nedokázal ocenit a najednou tohle. Překvapuješ mě."

Severus jí na to nic neřekl, pouze se na ní díval nic neříkajícím pohledem. "Je to všechno? Že bych šel. Je nutné tu radostnou událost oznámit i druhé straně."

"Klidně běž Severusi, však Pán si tě povolá, až se bude s Potterem bavit. A máš pravdu, druhá strana musí vědět, že jejich spasitel už nikoho nespasí, hlavně sebe ne."

Severus se rozešel ke krbu a náhle se zastavil, když ho Bellatrix znovu oslovila. "A tu šmejdku bys mohl vzít sebou. Zbav se ji. Na tohle nemáme čas."

Severusovi se ulevilo. Kdyby to navrhl sám, bylo by to dost nápadné, ale takhle to nikomu zvláštní nepříjde. "Tak když to musí být." Přešel ke Grangerové, pomalu ji zvednul do náruče a vstoupil do krbu. Zrovna když ho pohltily plameny, uslyšel rány vycházející z Malfoyovic vstupní haly.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 wixie wixie | 9. září 2009 v 23:49 | Reagovat

Teda! Nová super povídka, ale intervaly 1 krát měsičně? To mě zabije O_O
Ale dobře, chápu, že jetěžké psát víc povídek - sama mám dvě a už teď si říkám, že jsem si ukousla velký kus :-D
Tak snad se ti bude dařit a těším se na další :-)

2 Jane Jane | Web | 10. září 2009 v 11:35 | Reagovat

To víš wixie, je lepší, když hned řeknu, že se moc často přidávat nebude, potom budete aspoň mile překvapeni, až se tu nová kapitolka objeví. Tak máte jisté, že tu jednou za ten měsíc bude, ne jak u jiných, u kterých se zaseknu

3 Miss.Hide Miss.Hide | 10. září 2009 v 19:45 | Reagovat

No, vypadá to rozhodně zajímavě. Hm.. :) Těším se, jak se to bude dál vyvíjet. :)) Pěkně to začalo.

4 ostruzina_lenka ostruzina_lenka | Web | 11. září 2009 v 11:04 | Reagovat

Vážně to začalo zajímavě. Po, opětovném, přečtení sedmého dílu, jsem zjistila odpověď na to, který měsíc to bude. Podle mě se dostali do sídla Malfoyových někdy v březnu, kdy to je ve hvězdách, ale je to březen. Snad ti tato informace trochu pomůže. Jinak je to opravdu super a těším se na další část, na kterou si ráda počkám. :-D :-)

5 zuzka zuzka | 12. září 2009 v 20:41 | Reagovat

tý jo, tak tohle vypadá hodně zajímavě, už se těším na další kapči  :-)

6 elulinek elulinek | 13. září 2009 v 15:23 | Reagovat

wixie, stará známá =oD povídka začíná dobře, líbí líbí líbí  8-)

7 Kirké Kirké | 26. července 2015 v 19:53 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj styl psaní....hned si jdu, přečíst další kapitolu.... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama