Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

17. kapitola

10. září 2009 v 19:31 | Jane |  Nový život, nebo spíš věčnost?
17. kapitola - Vysvětlování a příprava na lov

Tak minule jsem psala, že bude ještě asi 7 kapitol, ale jak jsem pokračovala se psaním, uvědomila jsem si, že všechno, co jsem tam chtěla, už tam je, takže bude konec dřív. Bude nanejvýš 20. kapitolek. Rozhodla jsem se ji co nejdřív ukončit, takže kapitolky budou pravděpodobně přibývat často.

"Mami?" snažila jsem se upoutat její pozornost. "Mami podívej se na mě, prosím!" Zvedla ke mně oči, ale výraz zděšení v nich neustále přebýval. "Mami, jsem pořád stejná. Stejná Jenn, jakou jsi vychovala. Nemusíš se mě bát."


"Jenn, zlatíčko. Já se nebojím tebe, vím, že by jsi mi neublížila, ale vědomí, že jsi upír, mě děsí."

"Tebe děsí, že jsem upír? Když jsem ti řekla, že Jack a Tony se proměňují ve velké vlky, toho jsi se nebála, ale že já jsem upír, toho se bojíš?"

"Jenn, i když je mám ráda, ty jsi moje dcera. Žádná matka by po svém dítěti nechtěla, aby se stalo, takovou… takovou zrůdou, jako ti co mě napadli. Jak můžeš s vědomím, že ubližuješ lidem žít. Jak já s tím mám žít."

Zrůdou? "Mami já nejsem žádná zrůda. Vůbec nejsem jako ti dva. Ano, živíme se krví, jenomže já se od ostatních upírů liším. Oni se živí lidskou krví, ale já a Cullenovi, my se živíme krví zvířat. Živíme se jí právě proto, že se nechceme těmi zrůdami stát. Nikdy jsem člověku neublížila a nemám to ani v plánu."

"Neublížila? Vážně jsi nikomu neublížila."

"Vážně. Myslíš si, že jinak bych mohla žít tady, obklopena všemi těmi vlkodlaky? Oni jsou naší nepřátelé. Chrání lidi před námi. Jenom proto, že lidi nezabíjím mi neublížili. Možná taky, že mě mají rádi a já je taky, ale to přišlo až za nějaký čas. A kdybych se živila lidskou krví, nemohla bych se mezi nimi pohybovat, až příliš by mě jejich krev lákala, a já bych se nedokázala ovládat."

"Jenn já jsem tak ráda." Než jsem si stačila uvědomit co se děje, už mě máma objímala. Muselo jí to s tou rukou bolet, ale nedávala to najevo.

Najednou se ode mě odtáhla a dívala se na mě. "Bože Jenn, ty jsi studená!"

Rozesmála jsem se, "Jo, to bude tím, že jsem upír, máme trochu menší tělesnou teplotu."

"Jak jste ještě odlišní od lidí?"

"Tak jsme dost silní, rychlí, odolní na zranění, nespíme, máme vyvinutější smysly a na slunci neshoříme, ale tak nějak se od nás světlo odráží, takže vypadáme, jako bychom zářili."

Vyprávěla jsem mámě o upírech asi další půlhodinu, hrozně ji všechno zajímalo. Řekla jsem ji i příběh o mé proměně, byla z toho hrozně smutná. Uvědomila si, že nebýt zásahu toho druhého upíra, už bych byla mrtvá. Ne že teď nejsem, ale i tak můžu dál existovat na tomhle světě.

Carlisle a Edward už dávno odešli, šli stopovat toho upíra, bylo třeba se ho zbavit. Jack a Tony se za ním vydali taky, se zbytkem smečky.

Jakmile padla tma, vyrazila jsem po stopě upíra i já. Šla jsem sama, i když jsem Edwardovi slíbila, že to neudělám, stejně mu Alice všechno řekne, takže mě brzo najde.

Vrátila jsem se na místo útoku a upravila jsem si svou schopnost. Dokážu ji už ovládat, a můžu tlumit vůni jen u toho, u koho chci. Nasála jsem upírovu vůni a vyrazila po stopě. Běžela jsem lesem. Kličkovala jsem mezi stromy a sledovala stopu. Po pár minutách běhu jsem dorazila k jezeru, které Jack zmínil. Neváhala jsem a skočila jsem do vody. Možná, kdybych měla čas, užila bych si to. Potápěla bych se a pozorovala podvodní život, ale měla jsem úkol a musela jsem ho splnit. Pár temp a byla jsem na druhé straně jezera.

Procházela jsem po břehu a snažila jsem se najít jeho stopu. Nic jsem necítila. Vypadalo to, jako by se vypařil. Už jsem chtěla odejít, když jsem najednou ucítila jeho pach. Vydala jsem se po stopě a za chvíli ho našla.

Jakmile jsem ho spatřila, zůstala jsem stát. Byl to přízrak z mých nočních můr.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kiki kiki | E-mail | 10. září 2009 v 20:38 | Reagovat

H!E!Z!K!Ý to je úplně dokonalí :-D  :-D  :-D

2 ostruzina_lenka ostruzina_lenka | Web | 11. září 2009 v 10:38 | Reagovat

Áááá, super. Tak maminka už všechno ví a vypadá to, že naše Jenn narazila na starého známého. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Tak to už jsme s povídkou skoro na konci, ale to nevadí. Třeba bude ještě nějaká jí podobná nebo něco takového.  :-)  :-D  ;-)  8-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama