Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

Sedmá kapitolka

5. srpna 2009 v 16:21 | Jane |  Láska nad kotlíkem
7. kapitola

Tak další kapitolka je na světě a můžu slíbit, že v další se konečně Hermiona střetne se Severusem, a nejenom tak, že do něj vrazí


Vletěla do svých komnat, dopadla do postele, povzdechla si. Co to jen udělala? Proč se jenom musel objevit. A proč ona blbá, nemohla držet jazyk za zuby. Určitě slyšel jak o něm mluvila a teď ji udělá ze zbytku studia peklo.Proč se to muselo stát zrovna jí.

Utápěla se v hrozných scénářích, když se najednou prudce posadila. Všemi událostmi, které se staly, úplně zapomněla, co byl důvod návštěvy ošetřovny. Vyskočila a utíkala do laboratoře, aby zjistila, jestli může zachránit ještě některé květy, které nestihla zpracovat. Ohromeně zůstala stát ve dveřích. Laboratoř byla důkladně uklizená. Všechny květy byly zpracované a uložené do lahviček položených na stole. Přiblížila se ke stolu a pomalu si lahvičky prohlížela. Vše bylo tak, jak si to představovala. Některé květy nasekané, druhé rozdrcené, usušené či v celku. Uvažovala kdo to mohl udělat, když si všimla malého kousku pergamenu položeného u lahviček s celými nezpracovanými květy. Vzala ho rukou a četla:

Aby ta naše výprava a tvoje přítomnost na ošetřovně nepřišli v niveč, Květinko. Žab jsem se nedotkl, nevím co s nimi chceš dělat a přijít do cesty tvému hněvu, kdybych to zpackal se mi nechce.

Jeremy


Jeremy. Mohlo ji napadnout, že když ji našel a odnesl na ošetřovnu, vrátí se dokončit její práci, když ona nemohla, až by se probudila a zjistila, že byla všechna námaha k ničemu, nadávala by mu, že měl raději zachránit práci než ji pozorovat jak spí a je v pořádku, že to je pro ní důležitější než její zdraví. Poznamenala si, že musí Jeremymu poděkovat a začala lahvičky ukládat na police, když se zarazila. Počkat. Co to tam psal? Urychleně došla zpět a popadla vzkaz. Květinko. Zkrušeně se svalila na stoličku. Už podruhé v krátké době se ptala, proč se to všechno děje ji. Skoro rok měla pokoj od Jeremyho očividných narážek, že se mu líbí a teď je to zpátky. A do toho všeho ještě Snape. To bude mít ještě zajímavý rok studia. S povzdechem nad celou situací vstala a šla zpracovat žáby

Po třech hodinách strávených nepříjemnými pracemi se konečně dostala do postele. Hned jak se dotkla polštářů upadla do neklidného spánku.



Poté co odešla od stolu, Severus přemýšlel, proč všem neřekla, že tou hrůznou událostí, kterou udělal, bylo zabití jednoho z největších kouzelníku posledních let, i když na vlastní žádost. Proč se ho vůbec zastávala. Mohla to všem říct a on by zase musel snášet nenávistné pohledy všech okolo. I když nikdo z nich neznal Brumbála osobně, slyšet o něm museli všichni. Mohla to říct, jen proto, aby se pomstila za všechny ty roky a poznámky, kterými ji zasypával v hodinách lektvarů. Ne Grangerová pomstychtivá není, to spíš Potter nebo Weasley. Možná se chtěla vyhnout otázkám, kterými by ji zasypali. Proč se tím vůbec zabývá, co je mu do Grangerové. S těmi myšlenkami vstal a zamířil do komnat. Cestou si všiml pohledů, směřující od společníků Grangerové. Obdivných od těch nepříjemných holek a zamyšleného a mírně naštvaného od kluka. Byl si jistý, že si vzpomene co udělal a taky si byl jistý, že ty dvě ho budou pronásledovat na každém kroku, když se jim k tomu naskytne příležitost.



Ráno se Hermiona pomalu vydala na snídani. Nechtěla vidět Jeremyho ani Snapea. No možná nechtěla vidět Jeremyho, Snapea by dokázala ještě snést, když ji bude ignorovat jako předtím.

Vešla do síně a všimla si, že Sally a Susan koukají směrem ke Snapeovi, jak vidět, ještě se kvůli němu neproklely a Jeremyho, který se na ně mračil. Postřehla, že když se přibližovala ke stolu, holky se otočily jejím směrem a na tvářích se jim mihla mírná žárlivost. Nechápala to, ale když pohlédla na Snapea, hned ji to bylo jasné. Díval se na ni. Provrtával ji svým zkoumavým pohledem. S mírným zachvěním se posadila a odtrhla od něj oči.

"Dobré ráno," pozdravila.

"Dobré," zavrčeli jak holky tak Jeremy, je možná ještě chápala, ale proč Jeremy to si nedokázala vysvětlit.

"Děje se něco?"

Holky jen zakroutily v záporu hlavou, ale Jeremy se ozval. "Vzpomněl jsem si."

S neblahým tušením, na co si vzpomněl se zeptala, "A na co?"

"Co udělal ten tvůj Snape, že o něm psali v novinách," pronesl chladně, že by mohl konkurovat i Snapeovi.

Nebyla to ona, kdo se ozval, ale Sally, která stejně jako Susan, dychtila po informacích týkajících se o Snapeovi. "No a co udělal?"

S nenávistným pohledem koukal na Snapea a řekl: "Zabil někoho." Holky sledovaly jeho pohled ke Snapeovi a v očích se jim objevila nevíra. "Ne! Jestli někoho zabil, co dělá tady? Skrývá se? Tady by se mu to mohlo podařit, okolí tady nemá moc velký přístup!"

"Rozhodně se tady neskrývá. Nevíte o tom vůbec nic." Svým prohlášením měla Hermiona pozornost všech u stolu.

"Vážně? Tak nám řekni koho to vlastně zabil a jak to, že se podle tebe neskrývá. Podle toho co si pamatuji, byl celý britský kouzelnický svět proti němu a všichni ti, kteří se o jeho činu dozvěděli," Jeremy byl rozzlobený, ale mluvil tichým hlasem, aby je nikdo jiný neslyšel.

"Zabil Albuse Brumbála," ozvalo se dvojité zalapání po dechu, "ale, on to nechtěl udělat, Brumbál ho o to požádal. Umíral, a tak dlouho žil jenom díky lektvarům, které mu Snape připravoval. Jeden můj spolužák dostal od Voldemorta příkaz, aby Brumbála zabil a zachránil tak svou rodinu, která Voldemorta nepotěšila výsledky úkolů, které jim zadal. Snape byl špion ve Voldemortových řadách, tak se o tom úkolu dozvěděl. Probírali to s Brumbálem a ten ho žádal, aby Draca zachránil, ať si nezkazí život tím, že ho zabije. Draco by to rozhodně nedokázal, byl to spratek, ale na to, aby zabil neměl a Voldemort by ho jistě potrestal, ne-li zabil, a to Brumbál nemohl dopustit. Bylo v tom ještě něco dalšího, ale to vám nemusím říkat. Požadoval po Snapeovi aby mu slíbil, že když bude moct, zabije ho on. Poté Snape složil neporušitelný slib Dracově matce, že Draca ochrání a když nebude moct, splní Dracův úkol sám. No a taky, že splnil."

"Brumbál se nechal zabít, aby chránil studenta? To ho vůbec nezajímalo, jak se bude cítit Snape? Že ho budou všichni nenávidět a proklínat za to co udělal?" vypadalo to, že holky se vrátili ke svému obdivování.

"I když nemám Draca ráda, byl nevinný. Čím se provinil? Že se jeho otec přidal na Voldemortovu stranu a jeho syn musel také? A myslím, že Snape měl Draca až moc rád, nechtěl, aby udělal něco, čeho by do konce života litoval. Nemusel s Brumbálovým návrhem souhlasit, ale nakonec slíbil, že ho zabije. A taky, když ho zabil posílil svou pozici u Voldemorta a mohl dát pomáhat straně Světla, i když anonymně. Bylo lepší, když měli Bradavice ředitele Smrtijeda, který byl věrný Brumbálovi, než Smrtijeda věrného Voldemortovi, mohl tak aspoň nenápadně chránit studenty. Nebudu vám tu říkat, všechno co Snape udělal, abychom zvítězili my, až odtud odejdeme, můžete si o tom zjistit informace v novinách, určitě toho o něm napsali hodně."

Tím Hermiona ukončila svoje vyprávění a požádala je, aby o tom s nikým nemluvili, že to ostatní vědět nemusí.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kaku Kaku | Web | 5. srpna 2009 v 21:13 | Reagovat

Hermiona, ta aby se ho taky nezastala. :)
Jenom mě trochu štve ten Jeremy...nemam ho ráda.
Těšim se, až se Hermiona a Severus potkají "tváří v tvář". :D
Skvělá kapča, těšim se na další! :)))

2 evi evi | Web | 12. srpna 2009 v 18:12 | Reagovat

Jeremy je náhodou docela milý, který chlap by se tam mořil s nějakýma kytičkama :-) To jsem zvědavá, co s nimi plánuješ dál - tedy s Hermionou a Severusem, samozřejmě 8-)

3 ostruzina_lenka ostruzina_lenka | Web | 30. srpna 2009 v 9:57 | Reagovat

Jj, Hermiona se ho zastávala vždycky.  :-)

4 Garis Garis | 14. září 2011 v 18:22 | Reagovat

Já věděla že ten Jeremy bude dělat potíže... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama