Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

Pátá kapitolka

25. července 2009 v 23:41 | Jane |  Láska nad kotlíkem
5. kapitola

Taková informativní kapitolka, aby jste věděli, co se se Severusem stalo po závěrečné bitvě. V přístí kapitolce se těšte na setkání s Hermionou :-)


Poslední rok byl pro Severuse dost náročný. Přešil Závěrečnou bitvu, ale skončil na osm měsíců u Sv. Munga. Nagini, Voldemortův mazlíček, ho uštknul a měl ho zabít, ale on přežil. Nechápal to. Ani s možností přežití nepočítal. Věděl, že zemře. Modlil se za rychlou smrt. Ale místo toho skončil ve spalující agonii z jedu, který se mu usadil v těle. První měsíce ho sžíraly halucinace všech chyb, které ve svém životě udělal. Potyčka s Poberty a urážky Lily nadávkou mudlovská šmejdka. Přijetí Znamení zla. Očistné procesy, jak Voldemort nazýval vyvražďování nečistých kouzelníků. Sdělení Voldemortovi Proroctví o Vyvoleném. Smrt Lily a Pottera. Azkaban. Zesměšňování Pottera ve škole. Návrat k Voldemortovi a nové očistné procesy. Přistoupení na zabití Albuse, jediného přítele.

Když už mohl konečně normálně myslet, zasypali ho úředníci z ministerstva. Během jeho léčení se dostali na povrch informace o jeho špionáži u Voldemorta, pravý důvod, proč zabil Brumbála a jak svými činy přispěl k vítězství strany Světla. Samozřejmě si to u něho museli ověřit. Nestačili jim důkazy v podobě jeho vzpomínek, které zanechal Potterovi, činu, kterého nesmírně litoval, ale zároveň byl za něho i rád, ani výpovědi portrétu Albuse Brumbála. Museli si být jisti, že byl skutečně na jejich straně. A pak tu byli novináři, v čele s otravnou Ritou Holoubkovou . Otravovali ho každý den, dokud jim to nový Ministr kouzel nezakázal. Nestál se jim nikdo jiný než Kingsley Pastorek. Konečně první člověk s mozkem, oproti jeho předchůdcům. Následovali týdny rehabilitací nepoužívaných svalů, až po vytoužených osmi měsících mohl nemocnici konečně opustit.

Ani po návratu do svého domu, zájem o jeho osobu nepolevil, možná ještě víc vzrostl. Každý novinář v zemi s ním chtěl udělat rozhovor, zjistit důvod, jak dokázal tak dlouho Voldemorta obelhávat, lhát mu do očí, že je věrný jemu a ne Brumbálovi. Jaké to pro něho bylo, když mu Brumbál přikázal, aby ho zabil. Jestli je pravda, že Harryho Pottera vždycky chránil. Stěží se ovládal, aby je neproklel. Potter se s ním chtěl už mnohokrát setkat a promluvit si o vzpomínkách, které mu ukázal, ale Severus o tom mluvit vůbec nechtěl. Do nemocnice za ním nechodil, ale objevil se hned první den, kdy ho propustili. Nepustil ho přes práh domu. Zkoušel to dva týdny, třetí už nezačal. Severus se rozhodl, že opustí Británii, alespoň dokud neopadne povyk, který kolem něho nastal.

Vydal se na Salemskou univerzitu v Americe, aby se mohl v klidu věnovat svému výzkumu, a kde nebude nikdo, kdo by ho znal, a hlavně žádný Nebelvír, ať už Minerva nebo Potter. Jenže to netušil, že osud má pro něho jiné plány.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Goddy Goddy | 26. července 2009 v 15:17 | Reagovat

Mmm- vypada to zajimavě. Kdy bude pokračivání? :D

2 evi evi | Web | 27. července 2009 v 11:12 | Reagovat

Proklikala jsem se sem od wixie a jsem za to ráda, tohle vypadá slibně, těším se na pokračování :-)

3 Janka Janka | 28. července 2009 v 23:55 | Reagovat

Ahoj tvoje povídka je zatím moc pěkná a upoutavá :-) Pár SS/HG mám moc ráda. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat, tak se chci zeptat kdy sem dáš tak pokráčko? :-D

4 ostruzina_lenka ostruzina_lenka | Web | 30. srpna 2009 v 9:45 | Reagovat

Well. Very good. Beautiful story. Keep it up. Chabý pokus o angličtinu, ani nevím jestli je to dobře, neb ani překladač není dokonalý.  :-D Ne teď vážně je to super a těším se na další.  :-)

5 Garis Garis | 14. září 2011 v 18:19 | Reagovat

hm... 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama