Nepreferuji žádnou povídku, prostě, co budu mít chuť psát, to budu psát


Stvoření noci - Že by se blýskalo na lepší časy? Nějak mě chytá nálada na psaní a vrhám se na další kapitolku.

11. Návštěva

14. července 2009 v 16:54 | Jane |  Tajemství předků
11. Kapitola - Návštěva


Pohled Amy

Byla jsem nervózní, kdo je může navštívit. Co když to jsou nějací další upíři, a ti nepřijmou fakt, že jsem jejich nepřítel.

Jasper si všiml změny v mé náladě a odpověděl mi. "To jsou naši známí. Neboj se, jsou stejně jako my vegetariáni a neublíží ti. Když nám nevadí kdo jsi, oni to akceptují."

"Trochu jsi mě uklidnil, ale i tak mám strach," Edward mě silněji objal a snažil se mě taky zklidnit. "Neboj, a kdyby jim to vadilo, nedovolím, aby ti ublížili." "Nechci vám přidělávat starosti." "Amy, to bude v pořádku. I když nic nevidím, jsme přátelé dost dlouho a neudělali by nic, čím by nás naštvali." Alice se mě snažila taky uklidnit, tak jsem si řekla, že vše bude v pořádku. "Dobře, věřím vám. Jen se potřebuji zklidnit," v tu chvíli se kolem mě objevila vlna pohody a já se vděčně usmála na Jaspera.

Všichni jsme se postavili a čekali na návštěvníky. Vstupními dveřmi vešly do domu čtyři bledé, ale krásné postavy. Byly to tři ženy a jeden muž. Všichni se udiveně dívali na mě, asi nečekali, že tady narazí na člověka.

Edwardova rodina se s nimi začala zdravit, že jsou rádi, že je přijeli navštívit a já tam jen stála a všechny pozorovala. Ale když jedna z upírek radostně pozdravila Edwarda a začala ho usilovně objímat, nevydržela jsem to. Všimla jsem si, jak se na něj usmívá, a až moc dlouho ho objímá. I když se ji snažil od sebe odtrhnout, ona ho nepouštěla. Zaplavila mě vlna žárlivosti. Nic kromě nádherné upírky, která objímá mého Edwarda jsem neviděla. Aniž bych tomu dokázala zabránit, proměnila jsem se a skočila směrem k neznámé.

Pohled Edwarda

Stáli jsme v obývacím pokoji a vyhlíželi známé z Denali. Snažil jsem se s Jasperových myšlenek vyčíst Aminy pocity, ale nic kromě nervozity necítila. Bál jsem se, jak zareaguje na Tanyu, jejíž myšlenky už zdálky křičely, jak se těší, až mě znova uvidí a jestli jsem si nerozmyslel její nabídku.

Když vešli do domu, všichni v myšlenkách zkoumali Amy. Jakto, že je v našem domě člověk, a hlavně proč je tu právě teď, když přijeli. Zdravili jsme se s nimi, když se ke mně přihnala Tanya a začala mě usilovně objímat. "Edwarde, ani nevíš, jak jsem se na tebe těšila," v myšlenkách se zabývala jenom mnou, ani přítomnost Amy ji moc nerozházela.

Objímala mě už pěknou dobu, tak jsem se ji snažil od sebe kousek odtáhnout, ale držela se mě dost usilovně. Jenže v tu chvíli jsem uslyšel Jasperovi myšlenky. "Edwarde, myslím, že by ses měl od Tanyi rychle odtáhnout. Vypadá to, že Amy dost žárlí a nevydrží tolik emocí najednou a promění se. Mohla by sobě nebo někomu ublížit." Ohlédl jsem se po Amy, ale už bylo pozdě. Proměnila se ve vlka a skočila směrem ke mně a k Tanyi.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama